Obserwuj nas w sieci

Biblioteka Bemowo

Otwarte placówki biblioteczne

Drodzy Czytelnicy,
miło nam poinformować, że otwarte są następujące placówki biblioteczne:
* Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 38, ul. Konarskiego 6
* Wypożyczalnię dla Dzieci i Dorosłych nr 114, ul. Powstańców Śląskich 17
* Wypożyczalnię dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży nr 119, ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c
* Punkt Biblioteczny nr 142, ul. Powstańców Śląskich 126 (Galeria Handlowa Bemowo).
* Wypożyczalnię dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży nr 113, ul. Powstańców Śląskich 108a (planowane otwarcie od 8 czerwca)

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00-18:00.

* Punkt Biblioteczny nr 141, ul. Batalionów Chłopskich 87.
Poniedziałki, piątki: czynny w godzinach: 10.00- 16.00
Wtorki, środy, czwartki: czynny w godzinach: 12.00- 18.00

* Punkt Biblioteczny nr 143, ul. Sternicza 98.
* Spotykalnia – Biblioteka Sąsiedzka (MAL)

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00- 18.00

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami na temat obecnego funkcjonowania

Zasady bezpieczeństwa
✔️ Wszystkie zwracane książki i multimedia będą poddawane obowiązkowej kwarantannie w wymiarze 3 pełnych dni, czyli 3 dni od dnia następnego po oddaniu.
✔️ Poniżej znajdziecie Państwo Procedurę bezpieczeństwa Czytelników obowiązującą w naszej Bibliotece – serdecznie prosimy o zapoznanie się z nią.

Usługi i zasady korzystania z zasobów Biblioteki
✔️ W każdej placówce będzie można zamawiać materiały biblioteczne; podtrzymujemy usługę przewozu pomiędzy placówkami.
✔️ Odbiór i zwrot książek, audiobooków i filmów odbywa się tylko we wskazanych otwartych placówkach.
✔️ Wprowadzamy usługę telefonicznego zamówienia. W każdej placówce (w godz. 8-16) na Państwa telefon będzie czekał bibliotekarz, który przygotuje zamówienie do odbioru w dowolnej otwartej placówce.
✔️ Tak jak dotychczas materiały biblioteczne będzie można zamawiać drogą internetową.
✔️ Zwiększamy liczbę wypożyczeń dla stałych czytelników do 20 egzemplarzy.
✔️ Zawieszona do czasu odwołania zostaje możliwość wypożyczania gier planszowych. Gry planszowe tylko przyjmujemy.
✔️ Osoby powyżej 60 r.ż. będą mogły wypożyczać książki na 45 dni.
✔️ Filmy będą wypożyczane na 7 dni.
✔️ Pozostawiamy opcję rezerwacji książek i multimediów.
✔️ Książki wypożyczone po 9 marca będzie można zwracać bez dodatkowych opłat do 30 maja br.
✔️ Termin odbioru rezerwacji z zamkniętych placówce wydłużony zostaje do 14 dni.
✔️ Wstrzymane zostaje funkcjonowanie usługi „książka do domu”. Aktualnie wypożyczone pozycje zostaną odebrane przez upoważnionego pracownika Biblioteki po wcześniejszym umówieniu terminu pracownika z czytelnikiem.  Informacje o zwrocie wypożyczonych materiałów czytelnicy powinni zgłaszać telefonicznie.
✔️ Wszystkie nasze placówki będą zamknięte w soboty.