Biblioteka Bemowo

Zasady funkcjonowania placówek

Drodzy Czytelnicy, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami na temat obecnego funkcjonowania

Zasady bezpieczeństwa
✔️ Wszystkie zwracane książki i multimedia będą poddawane obowiązkowej kwarantannie w wymiarze 3 pełnych dni, czyli 3 dni od dnia następnego po oddaniu.
✔️ Poniżej znajdziecie Państwo Procedurę bezpieczeństwa Czytelników obowiązującą w naszej Bibliotece – serdecznie prosimy o zapoznanie się z nią.

Usługi i zasady korzystania z zasobów Biblioteki
✔️ W każdej placówce będzie można zamawiać materiały biblioteczne; podtrzymujemy usługę przewozu pomiędzy placówkami.
✔️ Odbiór i zwrot książek, audiobooków i filmów odbywa się tylko we wskazanych otwartych placówkach.
✔️ Materiały biblioteczne można zamawiać drogą internetową.
✔️ Zwiększamy liczbę wypożyczeń dla stałych czytelników do 20 egzemplarzy.
✔️ Zawieszona do czasu odwołania zostaje możliwość wypożyczania gier planszowych. Gry planszowe tylko przyjmujemy.
✔️ Osoby powyżej 60 r.ż. będą mogły wypożyczać książki na 45 dni.
✔️ Filmy będą wypożyczane na 7 dni.
✔️ Pozostawiamy opcję rezerwacji książek i multimediów.
✔️ Termin odbioru rezerwacji z zamkniętych placówce wydłużony zostaje do 14 dni.
✔️ Wstrzymane zostaje funkcjonowanie usługi „książka do domu”.
✔️ Wszystkie nasze placówki będą zamknięte w soboty.