Budżet obywatelski – głosowanie czas zacząć!

Głosowanie na projekty w ramach Budżet obywatelski w Warszawie na rok 2023 – czas zacząć!

Startujemy 15 czerwca 2022 roku!

Kto może zagłosować?

* Każdy mieszkaniec Warszawy.

*Nie musisz być zameldowanym ani pełnoletnim. Sam/ Sama zdecyduj, jak ma wyglądać Warszawa.

W jaki sposób możesz zagłosować?

*Przez stronę: https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome.

*Tradycyjnie – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania.

*Przyjdź do naszych placówek i zagłosuj! W każdej naszej placówce znajduje się stanowisko do głosowania!

Na ile projektów możesz zagłosować?

*Możesz zagłosować maksymalnie na 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy, niezależnie od kosztu realizacji tych projektów.

UWAGA! Można zagłosować tylko w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy oraz na poziomie ogólnomiejskim.

Jest wiele ciekawych, ważnych pomysłów i inicjatyw, które warto wesprzeć. Polecamy gorąco projekty związane z naszą biblioteką – w tym roku takich inicjatyw jest aż szesnaście!

Wśród nich można znaleźć m.in.:

✔️ Nr 1: Literatura obcojęzyczna dla dorosłych, dzieci i młodzieży do bemowskiej biblioteki.

✔️ Nr 2: Poznaj swoje mocne strony – warsztaty coachingowe dla młodzieży.

✔️ Nr 6: Zakup książek do placówek bemowskiej biblioteki.

✔️ Nr 12: Bezpłatne warsztaty dla dzieci wyrażania emocji poprzez sztukę.

✔️ Nr 14: Aktywny senior – bezpłatne warsztaty artystyczne.

✔️ Nr 16: Zakup e-booków, audiobooków i filmów dla czytelników bemowskiej biblioteki.

✔️ Nr 23: Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

✔️ Nr 25: Zakup gier planszowych dla dzieci młodzieży i dorosłych do Biblioteki.

✔️ Nr 34: Bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży w Bibliotece na Bemowie.

✔️ Nr 43: Bezpłatne rodzinne warsztaty na Bemowie: majsterkowanie, decoupage, ekokosmetyki.

✔️ Nr 60: “Z muzyką przez Świat” – Bezpłatne warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży.

✔️ Nr 70: Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży szkolnej na Bemowie.

✔️ Nr 76: Moje Bemowo – warsztaty, zajęcia, szkolenia i spotkania mieszkańców w przestrzeni miejsce aktywności Lokalnej “Spotykalnia”.

✔️ Nr 79: Biblioteka – warsztaty dla dzieci i dorosłych: manualne, ruchowe, rozwój. Nowości wydawnicze.

✔️ Nr 81: Rodzinne ekopikniki przy bemowskiej bibliotece.

Możesz też zagłosować na maksymalnie 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim, np. nr 88: Największy kreatywny zadaszony skatepark całoroczny z lodowiskiem.

Głosowanie potrwa do 30 czerwca 2022 r. Zachęcamy do udziału w głosowaniu!