Kultura bez barier: mech chrobotek

OFERTA BIBLIOTEKI RÓWNA DLA WSZYSTKICH

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy rozpoczęła realizację przedsięwzięcia grantowego pt. „Dostosowanie oferty kulturalnej do potrzeb użytkowników ze szczególnymi potrzebami w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spectrum autyzmu”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”.

Zapraszamy na kolejne warsztaty, podczas których rodzice oraz opiekunowie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością będą tworzyli obrazy z mchu chrobotka. W tym czasie ich podopieczni będą uczestniczyli w grach i zabawach oraz warsztatach plastycznych (1 dziecko od 7 r.ż. + 1 opiekun). Zajęcia przeznaczone są tylko dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym również dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spektrum autyzmu, i odbędą się 4 grudnia o godz. 14:00 w MAL Spotykalnia (przy ul. Powstańców Śląskich 126 – Galeria Handlowa Bemowo). Zapisy są przyjmowane pod nr. tel.: 605 859 946 (pn-pt w godz. 12-18). Liczba miejsc jest ograniczona.

Celem przedsięwzięcia jest ułatwienie dostępu do bogatej oferty kulturalnej szerokiemu gronu odbiorców przy jednoczesnych działaniach sprzyjających integracji społecznej.

– Chcemy stworzyć na Bemowie odpowiednią przestrzeń, bliską użytkownikom, bezpłatną, a przede wszystkim przyjazną osobom z ograniczeniami. Zależy nam na przełamaniu bariery w odbiorze kultury i sztuki również wśród osób z niepełnosprawnością. Rozbudowanie naszej oferty dla osób ze szczególnymi potrzebami pozwoli nam również podnieść atrakcyjność oferty bibliotecznej i wprowadzić nowoczesne rozwiązania. Poprzez działania zaspokoimy również wielką potrzebę skutecznego komunikowania, dzięki któremu społeczny wizerunek osób z utrudnionym dostępem lub niepełnosprawnościami będzie ulegał zmianie. Takie zmiany powinny następować, a biblioteki publiczne winny być ich prekursorem
– podkreśla kierownik działu promocji bemowskiej biblioteki Joanna Braun.

Realizowane przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”.

Wartość grantu: 64 328,90 PLN