Nasze aktywności i osiągnięcia w 2021 roku

☑️ Zmodernizowaliśmy placówki stacjonarne. Nowy wygląd zyskały Wypożyczalnie przy Konarskiego 6 (nr 38) i przy Powstańców Śląskich 108a (nr 113) oraz Czytelnia (nr XVII) przy Powstańców Śląskich 17.
☑️ Zaangażowaliśmy lokalną społeczność w proces tworzenia, głosowania oraz udział w zajęciach organizowanych w ramach budżetu obywatelskiego.
☑️ W naszej bibliotece realizowaliśmy projekty z budżetu obywatelskiego, zarówno zakup literatury, audiobooków, e-booków jak również warsztaty dla dorosłych mieszkańców Bemowa.
☑️ We współpracy z Młodzieżową Radą Dzielnicy Bemowo i Dzielnicą Bemowo uruchomiliśmy Akademię Młodego Bemowiaka.
☑️ Realizowaliśmy projekty z pozyskanych przez nas dotacji zewnętrznych.
☑️ Braliśmy udział w akcjach “Lato w Mieście” i “Zima w Mieście” oraz w wielu piknikach na terenie Dzielnicy Bemowo.
☑️ Uruchomiliśmy e-podpis we wszystkich placówkach bibliotecznych.
☑️ Rozwijamy ekowolontariat i promujemy postawy proekologiczne.
☑️ Prężnie działają nasze Miejsce Aktywności Lokalnej “Spotykalnia” i MAL Chrzanów, oferując szeroką gamę zajęć i warsztatów.
☑️ Nasze dobre praktyki zostały dostrzeżone. Otrzymaliśmy ważne dla nas nagrody:
🔸 we wrześniu zdobyliśmy wyróżnienie w konkursie „Słoneczniki 2021” w kategorii „Logika” na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 8-14 lat za projekt „Tygrysy ekonomii”,
🔸 w październiku dyrektorka naszej biblioteki Anna Fiszer-Nowacka otrzymała wyróżnienie honorowe o indywidualną nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego – Innowacyjnej Menedżerki Kultury 2021,
🔸 w listopadzie otrzymaliśmy Nagrodę im. Kierbedziów za „Pracę z Czytelnikiem”. Kapituła doceniła fakt, że nasza biblioteka od wielu lat należy do pionierów we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań przyjaznych Czytelnikom.

Poniżej przedstawimy Wam podsumowanie w liczbach!