Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem
„Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli przepis na kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasami topograficzny”. Takie motto będzie miało spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem, poczytnym autorem kryminałów. Będziemy rozmawiać m.in. o tym, czym jest, a czym nie jest kryminał jako gatunek literacki, o tym, że research można jednocześnie kochać i nienawidzić, o roli szczegółu w powieści kryminalnej, o różnych sposobach pisania, o książkach, w których autorowi udało się przewidzieć (a czasami wyprzedzić) przyszłość, o roli marketingu w branży literackiej, o turystycznym potencjale kryminałów retro, a także o nieprawdopodobnej zbieżności nazwisk bohaterów literackich z osobami żyjącymi.
Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00 w Wypożyczalni nr 38 przy ul. Konarskiego 38
O autorze:
Krzysztof Koziołek – rocznik 1978, zielonogórzanin z urodzenia i zamieszkania. Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz. Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu „Na południe”. Znany też jako Bookman, czyli człowiek w najbardziej kryminalnym płaszczu na świecie, uszytym z okładek książek.
W 2007 roku zadebiutował książką „Droga bez powrotu”, od tego czasu wydał dwadzieścia cztery powieści sensacyjne, kryminalne i thrillery. Kilka z nich to kryminały napisane w stylu skandynawskim, czyli podejmujące ważne tematy społeczne.
W 2011 roku otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W 2018 roku za kryminał retro „Wzgórze Piastów” oraz cały dorobek beletrystyczny otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka”. W 2019 roku za kryminał retro „Nad Śnieżnymi Kotłami” otrzymał nagrodę „Książka Górska Roku”, a w roku 2023 – Nagrodę Kulturalną Miasta Zielona Góra.