Konkursy

Weź udział
w naszych konkursach

Weź udział w naszych konkursach i zdobywaj wspaniałe nagrody! Doceniamy kreatywność, otwartość i nieszablonowe myślenie. Organizujemy różnorodne konkursy, które są skierowane do wszystkich – dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Nie przegap okazji na świetną zabawę i cenne nagrody! Dołącz do naszych konkursów i pokaż, na co Cię stać!

Lista konkursów

Konkurs „BEMOWO TIKTOKOWO”
W aplikacji społecznościowej TikTok na profilu bibliotekabemowo: https://www.tiktok.com/@bibliotekabemowo opublikowane zostaną w terminie od 18 marca 2024 roku 3 filmy, nagrane w 3 wybranych miejscach na Bemowie przez znanych Tiktokerów: Sebastiana Kowalczyka i Ciapura. Zadaniem uczestników konkursu będzie publikacja „duetu” do jednego, dwóch bądź wszystkich przedstawionych filmów, nagranych w tych samych miejscach, co film TikTokerów, oraz oznaczenie w filmie profilu Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Linki do filmów należy wysłać na adres: promocja@bibliotekabemowo.pl (w temacie maila należy wpisać TIK TOK). Konkurs trwa do 17 kwietnia br.   Szczegółowy regulamin konkursu: Regulamin konkursu „Bemowo TikTokowo”  
Projekt czytelniczy „Tacy sami a różni”
Przed nami już V edycja projektu czytelniczego, który w roku szkolnym 2023/2024 skierowany będzie w kierunku tolerancji i akceptacji dla szeroko pojętej inności. Realizując zagadnienia i bloki tematyczne projektu „Tacy sami a różni” będziemy koncentrować się na uwrażliwianiu dzieci na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami, dysfunkcjami. Projekt „Wkręceni w czytanie- Tacy sami a różni” objęty jest honorowym patronatem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Szczegółowy regulamin konkursu
Konkurs „Narysuj swój Komiks" rozstrzygnięty
Rozstrzygnęliśmy konkurs na komiks! Celem konkursu było narysowanie własnego komiksu o dowolnej tematyce zawierającego od 4 do 16 kadrów (obrazów). Prace były wyjątkowe, a decyzja do podjęcia niezwykle trudne!
Jury nagrodziło:
1 miejsce – Anna Falkowska
2 miejsce – Maria Stefaniuk
3 miejsce – Ignacy Prokopiak Wyróżnienia: Krzystof Wołosiński, Ida Puszczewicz oraz Piotr Markiewicz.
Bardzo dziękujemy wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym. Świetna robota!
 
Szczegółowy regulamin konkursu: Regulamin_konkurs-komiks.pdf (bibliotekabemowo.pl)
Konkurs „Siła naszych marzeń" - ZAKOŃCZONY
Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny związany z filmem „Siła naszych marzeń”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką, pracy plastycznej przedstawiającej marzenie. Jury nagrodziło trzy osoby, zdecydowało także o przyznaniu wyróżnień. Bardzo dziękujemy naszym młodym Czytelniczkom i Czytelnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym:
1 miejsce: Ula Plichta
2 miejsce: Jaś Markiewicz
3 miejsce: Karolina Darka
Wyróżnienia: Łucja Gazda-Rosłaniec, Natalia Karpińska, Wojciech Plichta
Szczegółowy regulamin konkursu: Regulamin_Sila-naszych-marzen
Konkurs na nazwę placówki - ZAKOŃCZONY
Rozstrzygnęliśmy konkurs na nazwę placówki. Celem konkursu było wyłonienie dla każdej filii bemowskiej biblioteki nazwy, która będzie miała unikatowy i wyróżniający ją charakter. Komisja przyznała nagrodę Bartłomiejowi B. za nazwę „Zielony Zakątek” (Wypożyczalnia nr 38) oraz wyróżnienie Martynie L. za nazwę „Książkowy Jelonek” (Wypożyczalnia nr 114). Szczegółowy regulamin konkursu.
Konkurs plastyczny „PIMI z Krainy Tygrysów" - ZAKOŃCZONY
Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny związanym z filmem „Pimi z Krainy Tygrysów”. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu, dowolną techniką tygrysa. Jury nagrodziło trzy osoby, zdecydowało także o przyznaniu wyróżnień. Bardzo dziękujemy naszym młodym Czytelniczkom i Czytelnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym:
1 miejsce: Joanna Grudzień
2 miejsce: Milena Święcicka
3 miejsce: Joanna Chrabałowska
Wyróżnienia: Kornelia Kapka, Liliana Kapka, Eliza Kniewska, Johanna Ksienzyk, Jan
Markiewicz, Piotr Markiewicz, Aleksandra Oliwkowska, Agata Sabat, Zofia Pietrulewicz-Szulik.
Szczegółowy regulamin konkursu
Konkurs plastyczny „Serce Dębu" - ZAKOŃCZONY
Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny związanym z filmem „Serce Dębu”. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu, dowolną techniką wybranego przez siebie leśnego zwierzątka. Jury nagrodziło trzy osoby, zdecydowało także o przyznaniu sześciu wyróżnień. Bardzo dziękujemy naszym młodym Czytelniczkom i Czytelnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym:
1 miejsce: Johanna Ksienzyk
2 miejsce: Agata Duchnowska
3 miejsce: Milena Święcicka
Wyróżnienia: Olivier Skorłutowski, Anna Gajda, Olga Kiedio, Tomasz Nowocień, Hanna Reniec, Mikołaj Tałuć.
Szczegółowy regulamin konkursu:
 
„Selfie z Baczyńskim" - ZAKOŃCZONY
Biblioteka na Koszykowej ogłasza konkurs fotograficzny „Selfie z Baczyńskim”, powiązany z wystawą „Wyje za mną ciemny, wielki czas. Krzysztof. Kamil Baczyński. 1921-1944″.  Zachęcamy do udziału, szczegółowy regulamin konkursu: Selfie z Baczyńskim – regulamin konkursu  
Konkurs plastyczny „Narysuj mnie" - ZAKOŃCZONY
Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny związanym z filmem „Wiki i jej sekret”. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu, dowolną techniką, portretu małego wilka.Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – otrzymaliśmy 40 prac! Jury nagrodziło trzy osoby, zdecydowało także o przyznaniu sześciu wyróżnień. Bardzo dziękujemy naszym młodym Czytelniczkom i Czytelnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym: 1 miejsce: Kornelia Kapka 2 miejsce: Anna Tyburska 3 miejsce: Kalina Kazimierska Wyróżnienia: Marta Dziekan, Lena Andrzejuk, Liliana Kapka, Natalia Łoboda, Kalina Nowińska, Zuzanna Tarabasz. Wszystkie konkursowe prace można obejrzeć na wystawie w Wypożyczalni nr 29 przy ul. Konarskiego 6 do końca marca.   Nagrodzone i wyróżnione prace prezentujemy też w naszej Galerii -> https://bibliotekabemowo.pl/galeria/nggallery/inne-wydarzenia-3/konkurs-plastyczny-narysuj-mnie
 
 
Twoja recenzja - ZAKOŃCZONY
Rozstrzygnęliśmy konkurs na recenzje pisane przez Czytelników i Czytelniczki naszej Biblioteki. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Spośród tych, które spełniały regulaminowe wymogi formalne, Komisja Konkursowa wybrała pięć, przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:  1 miejsce: Kamilla Gryszel – recenzja książki „Ukochane równanie profesora” Yoko Ogawy 2 miejsce: Lena Król – recenzja książki „Pieśń o Achillesie” Madeline Miller 3 miejsce: Marcin Mroziuk – recenzja książki „Klara i słońce” Kazuo Ishiguro Wyróżnienia: Katarzyna Kołek – recenzja książki „Pielgrzym” Terry’ego Hayesa oraz Karolina Kluk – recenzja książki „Co się stało w Jonestown” Jeffa Guinna. Serdecznie gratulujemy !