Wrzutnie – nowość w bemowskiej bibliotece

Zwrot książek, filmów i audiobooków nigdy nie był łatwiejszy! W naszej bibliotece pojawiły się dwie wrzutnie! Zapraszamy do korzystania z nich, by szybko i wygodnie oddać wypożyczone materiały.

Kilka ważnych informacji o korzystaniu z wrzutni:

• Zwracamy tylko książki, filmy i audiobooki – wrzucamy je pojedynczo, książki grzbietem do środka. Nie wkładamy do wrzutni niczego innego!
  • Gry planszowe i zestawy dydaktyczne trzeba zwrócić w bibliotece.
  • Rejestracja zwrotu odbywa się następnego dnia roboczego, więc nie trzeba się martwić się o opłaty za ten dzień.
  • Opłaty za przetrzymanie – jeśli książka, film lub audiobook są zwrócone po terminie, opłata zostanie naliczona przy rejestracji zwrotu.
  • Wypożyczenia tego samego dnia? W tym przypadku wypożyczone materiały należy zwrócić bezpośrednio w bibliotece – to szybka droga do kolejnych literackich i filmowych przygód!
  • Sprawdzamy stan książek – poprosimy o wyjaśnienia, jeśli książka będzie uszkodzona.

Lokalizacje wrzutni są dwie:

1. Przy Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 119, ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c
  2. Przy Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 142, ul. Powstańców Śląskich 126 (w Galerii Bemowo).

Co to jest wrzutnia?

Wrzutnia to wolnostojący trezor biblioteczny, czyli sprawdzone rozwiązanie pozwalające na całodobowy zwrot książek. Jest to doskonała alternatywa dla czytelników, którzy o dowolnej porze dnia i nocy mogą zwrócić książki, filmy lub audiobooki – również w dni świąteczne. Nie trzeba już się martwić, żeby oddać materiały przed zamknięciem biblioteki. Wrzutnia ochroni Cię przed opłatami za nieterminowy zwrot.

Zarządzenie i regulamin korzystania z wrzutni znajdują się na stronie biblioteki w zakładce Regulaminy: https://bibliotekabemowo.pl/regulaminy/.