Narodowe Czytanie 2024 w bemowskiej bibliotece

Zapraszamy do udziału w obchodach akcji Narodowego Czytania, które odbędą się 7 września 2024 r.

• Pierwsza tura rozpocznie się o godz. 14:30 przy placówce przy ul. Konarskiego 6, w ramach rodzinnego pikniku „PODAJ DALEJ”. Piknik, organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024, będzie trwał od godz. 11:00 do 15:00 i stanie się świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną.
  • Druga tura Narodowego Czytania odbędzie się o godz. 19:30, tuż przed wieczornym pokazem filmowym, również przy ul. Konarskiego 6.

Nasza biblioteka już po raz kolejny bierze udział w tej szczególnej ogólnopolskiej akcji. Narodowe Czytanie to wyjątkowa okazja, by wspólnie z mieszkańcami dzielnicy przeżywać literaturę, która kształtuje naszą tożsamość i inspiruje do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami. Tegoroczna lektura, „Kordian” Juliusza Słowackiego, to dzieło pełne symboliki i odniesień do polskiej historii, ale też do kwestii uniwersalnych – odwagi, wolności i odpowiedzialności. Cieszymy się, że możemy przybliżyć tę wyjątkową literaturę naszej społeczności i zaprosić do wspólnej lektury w przyjaznej atmosferze naszej biblioteki.

Dodatkowo, 5 września o godz. 17:30 w Wypożyczalni nr 141 (ul. Batalionów Chłopskich 87) odbędzie się spotkanie literacko-podróżnicze poświęcone Kordianowi Juliusza Słowackiego. Gościem specjalnym będzie podróżnik, który tego lata zdobył Mont Blanc, dzieląc się swoimi wrażeniami i refleksjami. To wydarzenie będzie nie tylko literacką ucztą, ale także inspirującym spotkaniem z pasjonującymi historiami o pokonywaniu własnych ograniczeń. Zapisy na to spotkanie są przyjmowane od 29 sierpnia pod numerem telefonu: 22-400-41-37. Liczba miejsc ograniczona.

To już 13. edycja Narodowego Czytania, któremu patronuje Para Prezydencka. Tegoroczna lektura, „Kordian” Juliusza Słowackiego, przyciąga swoją symboliką i aktualnością. Prezydent RP Andrzej Duda zachęca do refleksji nad wolnością, poświęceniem i polskim losem, które są wciąż żywe w tym dramacie.

Zapraszamy do wspólnego czytania i inspirujących rozmów!