Aktywność wolontariuszy

Grudzień 2022

W grudniu nasi wolontariusze pomagali w przygotowaniu kalendarza adwentowego ze świątecznymi zadaniami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zaprosiliśmy naszych wolontariuszy na integracyjne spotkanie, podczas którego wyróżniliśmy szczególnie zaangażowanych w działalność biblioteki wolontariuszy.

W tym miesiącu także:

  • W ramach integracji koordynatorzy wolontariatu oraz wolontariusze mieli możliwość  sprawdzić się podczas wspólnej gry w „Wieżę Liderów”.
Koordynatorzy wolontariatu oraz wolontariusze podczas gry w „Wieżę Liderów”

Listopad 2022

Z okazji Dnia Pluszowego Misia wolontariuszka stworzyła foto budkę z wizerunkiem misia, z której chętnie skorzystali nasi mali czytelnicy, jak również przedszkolaki podczas lekcji bibliotecznej.

Ekspozycja książek z okazji Dnia Pluszowego Misia

Październik 2022

Październik rozpoczęliśmy od Nocy Bibliotek, w przygotowanie której byli zaangażowani również nasi wolontariusze. W tym miesiącu wolontariusze posprzątali ogród z jesiennych liści a także zasadzili cebulki tulipanów przed Wypożyczalnią nr 29.

W październiku również wolontariusze pomogli pracownikom Wypożyczalni nr 114 w ozdabianiu biblioteki pajęczynami i papierowymi nietoperzami przed Halloween.

Wolontariuszka sprząta ogród przy ul. Konarskiego
Wolontariuszka przygotowuje gwiazdozbiór do Nocy Bibliotek

Wrzesień 2022

Od nowego roku szkolnego wolontariuszka pani Maria kontynuuje prowadzenie korepetycji z chemii. Wolontariusze wspomagali nas również w pracach typowo bibliotekarskich, takich jak: stemplowanie książek, rozkładanie książek na półki, naklejanie sygnatur.

Wolontariuszka stempluje książki

Lipiec/Sierpień 2022

Podczas wakacji odbywały się przed naszą Biblioteką na polanie plenerowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. ,,Z kulturką pod chmurką”.

Wolontariuszka Julka, która jest już z nami od 2021 roku chętnie pomagała naszej bibliotekarce podczas prowadzenia warsztatów.

W okresie wakacyjnym także:

  • Z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego wolontariusze przygotowali dla naszych czytelników tematyczne zakładki.
Wolontariuszka pomaga w czasie plenerowych warsztatów dla dzieci

Czerwiec 2022

W czerwcu nasza Wypożyczalnia zorganizowała rodzinny eko piknik. W przygotowaniach jak również podczas pikniku pomagali wolontariusze.

Wolontariuszka przygotowuje materiały potrzebne na piknik rodzinny.

Maj 2022

Na wiosnę wolontariusze rozpoczęli w domu hodowle aksamitek, słoneczników i dyni a następnie sadzili wyhodowane rośliny w ogrodzie bibliotecznym.

Wolontariusze zaangażowali się również w Tydzień Bibliotek, który świętowaliśmy pod hasłem ,,Bądź jak Pippi”. Wolontariuszka przebrana za Pippi prowadziła zabawy dla dzieci.

W XVII Czytelni przygotowaliśmy pakiety startowe dla wolontariuszy (ziemia kwiatowa, doniczka biodegradowalna i nasiona kwiatów). Dzieci hodowały sadzonki z nasion w domu, a potem wysadzały je do skrzyń w ogródku.

Wolontariuszka przebrana za Pippi w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek

Kwiecień 2022

Z okazji Dnia Kombatanta wolontariusze przygotowali kartki dla mieszkańców  Domu Kombatanta na Bemowie aby podziękować za ich waleczne serca i wszystkie zasługi dla naszej ojczyzny.

W tym miesiącu także:

  • w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy Biblioteka wprowadziła lekcje języka polskiego. Jedną z grup prowadziła wolontariuszka Anastasiia, która uczyła dzieci w wieku szkolnym.
Wolontariuszka wykonuje kartkę z okazji Dnia Kombatanta

Marzec 2022

W marcu razem z czytelnikami i wolontariuszami świętowaliśmy Dzień Piegów. Wolontariusze wyszukali informacje o bohaterach noszących dumnie piegi. Przygotowali również piegi, które można było przykleić bohaterowi literackiemu. 

Dzień Piegów w bemowskiej bibliotece

Luty 2022

W ramach akcji ,,Zima  w mieście” wolontariusze przygotowali na zajęcia potrzebne materiały do stworzenia witraży walentynkowych. Pomagali również młodszym dzieciom w ich wykonaniu.

W tym miesiącu wolontariusze także:

  • wolontariusze stworzyli wystawę prac konkursowych pt. ,,Narysuj mnie”.
Materiały potrzebne do stworzenia witraży walentynkowych

Styczeń 2022

Wolontariusze zaangażowali się w przygotowania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowali potrzebne elementy do stworzenia laurek dla dziadków.

Laurka z okazji Dnia Babci