Do tej biblioteki zapiszesz się online i wypożyczysz e-booki

Do tej biblioteki zapiszesz się online i możesz wypożyczać e-booki!

Biblioteka Publiczna Bemowo jako pierwsza uruchomiła zapis przez wideorozmowę – po weryfikacji od razu możesz wypożyczać e-booki i audiobooki!

W warszawskiej Bibliotece Publicznej Bemowo została uruchomiona możliwość zapisu zdalnego – do biblioteki mogą zapisać się czytelnicy z całej Polski, bez względu na to, gdzie mieszkają lub obecnie przebywają. Warunkiem zapisu jest okazanie przez wideorozmowę dowodu osobistego, z którego e-bibliotekarz spisze numer PESEL. W przypadku dzieci, zapisywanych przez rodziców, procedura zapisu działa podobnie.

Ta wyjątkowa usługa bemowskiej biblioteki to pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie. Po przejściu weryfikacji każdy może wypożyczać e-booki i e-audiobooki z bibliotecznego katalogu.

Ze względu na okoliczności, biblioteka rozpoczęła proces konwersji (części zbiorów) audiobooków z płyt CD do formatu mp3. Obecnie zdigitalizowano około 300 tytułów e-audibooków. Umożliwi to, podobnie jak w przypadku e-booków zdalne udostępnianie. Nie wychodząc z domu można wypożyczyć poprzez katalog audiobooki – pobrać je na swoje urządzenie. Okres na jaki jest wypożyczany audiobook ustalono na 2 dni z możliwością przedłużenia tego terminu.