W naszej bibliotece odbywają się warsztaty, wernisaże oraz zajęcia związane z kulturą i edukacją – zarówno dla dorosłych, młodzieży,
jak i dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy.
2024
Do Wypożyczalni 119 przy Pełczyńskiego 28C zawitała Grupa Teatralna Echo z przedstawieniem „Czarodziejskie słówka”. Spektakl, pełen zabawnych i pouczających scen, opowiadał historię rodzeństwa, które mieszkało w leśnej chatce. Siostra była miła i uprzejma, natomiast jej brat był leniwy i nie liczył się ze zdaniem innych. Przypadek sprawił, że pewnego dnia musieli wybrać się do lasu po wodę. Spotkali tam pewną tajemniczą starszą panią, która wynagrodziła wysiłek dziewczynki, obdarowując ją skarbami. Natomiast jej brat musiał się wiele nauczyć i zmienić swoje zachowanie.
Spektakl wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, które z ogromnym entuzjazmem i ciekawością oglądały występ artystów, nagradzając ich gromkimi brawami.
Dzieci były zachwycone przedstawieniem, podczas którego mogły rozmawiać z aktorami i angażowane były w rozwikłanie całej historii. Śmiech i radość rozbrzmiewały w sali, a wszyscy, zarówno mali widzowie, jak i ich opiekunowie, byli bardzo zadowoleni z tej niezapomnianej przygody.
Z okazji Wielkanocy Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29 przygotowała wiele atrakcji. Bibliotekarka Kamila zaprezentowała strój kurpiowski, który ma ponad 100 lat. Dzieci poznały elementy stroju i wysłuchały opowieści o zwyczajach wielkanocnych na Kurpiach. Kolejną atrakcją był teatrzyk Kamishibai o wielkanocnym zajączku. Teatrzykowi towarzyszyły warsztaty wycinania kurpiowskich serwetek i innych wielkanocnych dekoracji.
Teatr ,,Dobrego Serca" przygotował dla naszych czytelników bardzo mądry i ciekawy spektakl. Dziecięca widownia obejrzała historię kolorowych gąsienic, które żyły w starej szopie. Miały tam swoje norki oraz dużo soczystych listków do jedzenia, ale marzyły o tym, aby oderwać się od ziemi i zobaczyć świat z lotu …motyla. Czarna Ćma chce im przeszkodzić w zrealizowaniu tego marzenia. Wtedy zjawia się gąsienica o imieniu Emmanuel, która z pomocą Białej Ćmy przekonuje robaczki, że ich marzenie się spełni. Będą patrzeć w niebo, latać i podziwiać ziemię z góry. Morał z opowieści taki, że warto realizować swoje marzenia i wznosić się do góry
Kto nie zna twórczości Jana Brzechwy, jego wierszyków czy książki pt,,Akademia Pana Kleksa"?
Bibliotekarki z Wypożyczalni nr 29, w ramach cyklu wydarzeń ,,Klasyka dla smyka”, podjęły wyzwanie i przygotowały przedstawienie pt,,Czerwony Kapturek” w interpretacji Jana Brzechwy. Słowem wstępu przygotowały dla dzieci pogadankę podejmującą trudne terminy występujące w bajeczce, nieznane młodemu pokoleniu. Dzieci dowiedziały się, co to jest derkacz, pierzyna, pełła czy ostępy. Zabawa była przednia, a dzieci bardzo zadowolone!