NIEKALENDARZ, czyli wyzwanie czytelnicze na każdy miesiąc

Nasza biblioteka bierze udział w programie książkowy NIEKALENDARZ, czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc.

NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

Na czym polega wyzwanie?

• Książka – stosuj codziennie.
  • Czytaj codziennie przez co najmniej 7 minut.
  • Powtarzaj wyzwanie co miesiąc!
  • Każde zrealizowane wyzwanie zaznaczaj uśmiechem w pustym kółku. Gdy wypełnisz wszystkie kółka, zgłoś się z szablonem po dyplom do jednej z naszych dwóch placówek bibliotecznych:
    1. Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29, ul. Konarskiego 6, tel. 509 533 476,
    2. Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 113, ul. Powstańców Śląskich 108a, tel. 22 405 39 51.
  • Powtarzaj wyzwanie co miesiąc!

Magiczny czerwiec

1. To miesiąc letniego przesilenia – poszukaj książki z wątkiem nocy świętojańskiej.

2. Daj się porwać magii – wypożycz książkę z działu fantasy lub baśni i legend.

3. 12 czerwca obchodzone jest Święto Wolnych Książek – zorganizuj
w szkole lub wśród znajomych akcję bookcrossingową, czyli książkową wymiankę.

Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do codziennego czytania, pobierz czytelniczą kartę na pieczątki „Książka – stosuj codziennie”, którą można wydrukować. Uczestnicy wyzwania otrzymają dyplom.
Zapraszamy do pobrania materiałów na naszej stronie. Mamy nadzieję, że pomogą one w rozwijaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.