Aktualności

Bemowo mówi “stop hejtowi”

Na terenie placówek oświatowych znajdujących się na Bemowie trwa kampania, której celem jest przeciwdziałanie hejtowi i mowie nienawiści. W ramach projektu w szkołach odbywają się spotkania z młodzieżą, podczas których wyświetlane są pokazy filmu oraz mają miejsce warsztaty z udziałem aktywistki, prawnika i psychoterapeutki. W jednym z ostatnich wydarzeń uczestniczyła wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

Dzięki współdziałaniu biblioteki publicznej na Bemowie i zastępcy burmistrza dzielnicy Piotra Kobierskiego, w 13 szkołach trwa cykl spotkań z młodymi ludźmi, które mają im uświadomić, jak destrukcyjny jest hejt. Uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych z Bemowa, oglądają film “Mówimy stop hejtowi” oraz biorą udział w warsztatach z udziałem znanych osób, m.in. Mai Staśko i Marcina Kruszewskiego.

Troska o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to nasz priorytet. Wiemy jak ważnym elementem dobrego samopoczucia dziewcząt i chłopców jest kontakt z rówieśnikami, poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Żniwo, jakie zbiera obecnie mowa nienawiści i hejt jest przerażające, dlatego inicjatywy, zwłaszcza z udziałem młodzieży są niezwykle potrzebne. Cieszę się, że uczniowie z naszych szkół tak mocno zaangażowali się w stworzenie materiału filmowego o przemocy i jej skutkach, i dla ofiary i dla hejtera – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, która wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym dla uczniów w szkole podstawowej przy ul. Górczewskiej 201.

W ramach kampanii odbywa się łącznie 13 spotkań w bemowskich szkołach. Podczas nich uczniowie mogą także porozmawiać z psychoterapeutką Katarzyną Olobry-Księżak, dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej nr 20 na Bemowie.

Z kolei Anna Fiszer-Nowacka, dyrektorka biblioteki publicznej na Bemowie dodaje, że zainteresowanie warsztatami jest bardzo duże, również w innych dzielnicach.

Podziel się / Udostepnij na: