Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2025

W dniach od 15 do 30 czerwca br. odbędzie się głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2025.

Dzięki niemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Co roku wymyślają oni i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie lub co będzie się działo w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie.

W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

W budżecie obywatelskim na rok 2025 znalazło się blisko 20 projektów związanych z biblioteką. Mieszkańcy Bemowa zgłosili m.in. biblioteczne pikniki czytelnicze „Plenerowe spotkania z kulturą” z wymianą książek i gier, książkomaty na Jelonkach, doposażenie i zakup e-zasobów, czyli e-booków, audiobooków i e-prasy, zakup książek, w tym nowości i prenumeraty online, familijną gra terenowa „Orientacja na książkę”, e-album zdjęć „Bemowo wczoraj i dziś”.

Pod głosowanie poddano również szereg różnorodnych warsztatów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz familijnych, w tym zawierają się też rodzinne ekowarsztaty, a także spotkania literacko-muzyczne.

Podobnie jak w ubiegłym roku można głosować również na zajęcia bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży na Bemowie oraz psychoedukacyjne dla dorosłych, na korepetycje dla dzieci i młodzieży, lekcje teatralne dla dzieci i młodzieży, a także familijne spektakle teatralne oraz warsztaty dla dzieci wyrażania emocji przez sztukę.

W projektach znajdziemy też wypożyczalnię zabawek i pomocy Montessori oraz warsztaty i salę zabaw, warsztaty sensoryczne dla dzieci oraz wyposażenie placówek bibliotecznych w ławki i sprzęty sensoryczne.

Kto może zagłosować?

• Każdy mieszkaniec Warszawy.
  • Nie musisz być zameldowany/a ani pełnoletni/a.
  • Sam/ Sama zdecyduj, jak ma wyglądać Bemowo oraz Warszawa.

W jaki sposób możesz zagłosować?

• Przez stronę budżetu obywatelskiego: GŁOSOWANIE
  • Tradycyjnie – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania.
  • Przyjdź do naszych placówek bibliotecznych i zagłosuj. W każdej naszej placówce znajduje się stanowisko do głosowania!

Na ile projektów możesz zagłosować?

• Możesz zagłosować maksymalnie na 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy, niezależnie od kosztu realizacji tych projektów oraz na 10 projektów ogólnomiejskich.

W poniższym załączniku prezentujemy listę projektów zgłoszonych przez mieszkańców związanych z biblioteką:

UWAGA! Można zagłosować tylko w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy oraz na poziomie ogólnomiejskim.