Bemowo wczoraj i dziś – wystawa i panel dyskusyjny

4 kwietnia w Czytelni nr XVII odbyło się niezwykłe spotkanie. Uroczystym wernisażem otworzyliśmy wystawę „Bemowo w obiektywie” poświęconą naszej dzielnicy i pokazującą, jak zmieniała się ona na przestrzeni ostatnich lat.

Goście wzięli też udział w panelu dyskusyjnym „Bemowo wczoraj i dziś”, który był swoistą podróżą sentymentalną po dawnym i dzisiejszym Bemowie. Rozmowę poprowadził redaktor Artur Karpińczuk, a uczestniczyli w niej Marek Lipiński, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo, oraz Magdalena Gogol, radna dzielnicy. Wśród uczestników byli mieszkańcy Bemowa, którzy także dzielili się swoimi wspomnieniami i refleksjami na temat miejsca, z którym związali swoje życie.

Pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Bemowo. Wystawę można oglądać w Czytelni nr XVII przy ul. Powstańców Śląskich 17 do 4 maja.