Bemowska biblioteka wyróżniona w konkursie MISTRZ PROMOCJI CZYTELNICTWA

Niezmiernie miło nam poinformować, że jesteśmy jedną z dwóch warszawskich bibliotek, które w tym roku otrzymały wyróżnienie w 16. edycji konkursu MISTRZ PROMOCJI CZYTELNICTWA organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Dziękujemy organizatorowi za dostrzeżenie naszych oryginalnych pomysłów i nieustającego zaangażowania na rzecz popularyzacji kultury czytania w 2023 roku.

Mistrz Promocji Czytelnictwa to konkurs, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa. Do 2008 r. organizowała go Polska Izba Książki, od 2009 r. został włączony do programu działań SBP. Konkurs ma za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

Mistrz Promocji Czytelnictwa to konkurs, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa. Do 2008 r. organizowała go Polska Izba Książki, od 2009 r. został włączony do programu działań SBP. Jego celem jest wyróżnianie „najlepszych praktyk bibliotecznych” służących zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiających do nich dostęp.

Gratulujemy wyróżnienia również Bibliotece Publicznej im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz wszystkim nagrodzonym instytucjom.