Zagłosuj na projekty w ramach budżetu obywatelskiego

W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja warszawskiego budżetu obywatelskiego. Dzięki niemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Co roku wymyślają oni i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie.

Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa. W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować – nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim. Na Bemowie dopuszczone do głosowania zostały 72 projekty.

Głosowanie na nie odbędzie się od 15 do 30 czerwca br. Oddać głos będzie można przez internet lub osobiście.

– Nasza biblioteka wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i zapewnia, że nasi bibliotekarze w placówkach wspomogą w głosowaniu. Jeśli ktoś nie ma komputera w domu to niech pamięta, że może skorzystać z komputerów w bibliotece – mówi dyrektorka biblioteki Anna Fiszer- Nowacka.

Tu warto wspomnieć, że zgłoszonych jest kilkanaście projektów związanych z biblioteką. Są to m.in. :

1Zajęcia filmowe dla mieszkańców Bemowa i Warszawy w wieku od 16 lat (od pomysłu do realizacji)

4 Bezpłatne spacery z przewodnikiem po Bemowie oraz zakup książek o tematyce varsavianistycznej do bemowskiej biblioteki

9Zakup książek do placówek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

20Popieram naturę! – bezpłatne rodzinne eko-warsztaty w Bibliotece

30Bezpłatne warsztaty bajkoterapii dla dzieci w bibliotece

31Bezpłatne warsztaty druku 3D dla dzieci i młodzieży

34Zakup e-booków, e-audiobooków, e-prasy oraz gier planszowych do bemowskiej biblioteki

43Czytasz? Czytam! Czyli Stare Bemowo bliżej Biblioteki Publicznej

51Bezpłatna wypożyczalnia zabawek i pomocy Montessori oraz bezpłatne warsztaty

57Bezpłatne warsztaty programowania i tworzenia stron internetowych dla młodzieży oraz seniorów

58Bezpłatne warsztaty dla dzieci wyrażania emocji przez sztukę

59Inspirujące spotkania w bemowskiej bibliotece

60Biblioteka otwarta dla osób ze szczególnymi potrzebami – rodzinne warsztaty dla osób z niepełnosprawnością

67Kolejne książkomaty na Bemowie

74„Podaj dalej” – wymiana książek w placówkach bemowskiej biblioteki

Wyniki głosowania mieszkańców i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 13 lipca. Będą one realizowane w 2024 roku.