Konkurs plastyczny „PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW”

Po raz kolejny zapraszamy naszych młodych Czytelników i Czytelniczki do twórczej zabawy. Wspólnie z firmą Best Film – dystrybutorem filmu „Pimi z Krainy Tygrysów” – zachęcamy dzieci w wieku 7-14 lat do udziału w konkursie plastycznym, polegającym na narysowaniu TYGRYSA. Technika dowolna.

Prace (wraz ze stosownymi dokumentami, zgodnie z Regulaminem konkursu) można składać w dowolnej placówce bemowskiej biblioteki w terminie 3-23 stycznia br.

Nagrodzimy trzy najlepsze prace, będą także wyróżnienia. Autorki i autorzy nagrodzonych i wyróżnionych rysunków otrzymają maskotki małego tygryska oraz bilety do kina na film “Pimi z Krainy Tygrysów”. Jego premiera zaplanowana jest na 27 stycznia.

O FILMIE
Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach. Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

ZWIASTUN FILMU:
Wspaniałe scenografie, mieszanka kultur oraz historia, która chwyta za serce – to tylko trzy z mnóstwa powodów, by obejrzeć ten film. Jest to nauka empatii, która mówi o szacunku do tych, co odnajdują radość i motywację w wyznaczaniu i realizacji swoich marzeń.
By zdobyć szczyt – nie można się poddać!

W polskiej wersji językowej:
Maja Ostaszewska
Paweł Szymański