Aktualności

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Zostało ustanowione 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Nasza biblioteka od lat prowadzi różnorodne działania proekologiczne i włącza się również w obchody tego dnia. Zobaczcie, co przygotowały z tej okazji nasze placówki.

20/04/2024, 10:15-12:30
Akcja Sprzątania świata z Biblioteką
Już po raz drugi pracownicy bemowskiej biblioteki włączają się w obchody Dnia Ziemi, organizując akcję sprzątania świata z biblioteką. W tym roku na miejsce prowadzenia akcji wybraliśmy lasek na Boernerowie (okolice ul: Telefonicznej / ul: Grotowskiej – Stare Bemowo).

Zapraszamy nie tylko pracowników biblioteki wraz z rodzinami, ale także wszystkich chętnych do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i udziału w sprzątaniu świata. Cała akcja będzie wspierana przez naszych wolontariuszy.

Co trzeba wiedzieć?

Termin: 20.04.2024 (sobota), zbiórka o godz. 10:15 (przewidujemy, że cała akcja potrwa ok. 2 godzin).

Miejsce zbiórki: przed kościołem – Rzymskokatolicka Parafia Wojskowo-Cywilna pw. Matki Bożej Ostrobramskiej, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 49 (pinezka: https://maps.app.goo.gl/k1ZTL7RvYKPGRj8U9?g_st=i)

Dojazd: komunikacją: tramwaj nr 20 (pętla tramwajowa – Stare Bemowo), obok kościoła jest parking.

Co będzie potrzebne? Uśmiech i dobre chęci oraz rękawice ogrodowe.


22-26/04/2024
Zielony Tydzień na Sterniczej
Chcesz podzielić się swoimi roślinkami, a może Twój dom jest gotów przyjąć nowy kwiat? W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi zapraszamy wszystkich czytelników i czytelniczki do naszej placówki na wymianę sadzonek i szczepek. Nasi bibliotekarze chętnie doradzą lektury dla ogrodników – zarówno tych początkujących, jak i tych zaawansowanych. Cały tydzień w godzinach pracy naszej placówki będzie możliwość przyniesienia bądź przygarnięcia roślinki.

Miejsce: Wypożyczalnia 143, ul. Sternicza 98
Wstęp wolny


22/04/2024, 10:00-19:30
Zielone lektury
Wypożycz literaturę o tematyce ekologicznej i odbierz prezent niespodziankę.

Miejsce: Wypożyczalnia 142, ul. Powstańców Śląskich 126


22/04/2024, 12:00-19:00
Ekologiczna praca plastyczna
Wypożyczalnia 143 zaprasza wszystkich czytelników na wspólne obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu stworzymy instalację artystyczną na cześć Ziemi. Będzie ją można podziwiać jeszcze przez kilka kolejnych dni. Instalację wykonywać będziemy z materiałów z drugiej, trzeciej a może nawet dziesiątej ręki. Nic się nie zmarnuje! Będziemy także polecać książki o tematyce ekologicznej! Wydarzenie bez ograniczeń wiekowych!

Miejsce: Wypożyczalnia 143, ul. Sternicza 98
Wstęp wolny


22/04/2024, 17:30
Upcykling dla każdegoKolorowe kwiaty z wytłoczek
W Dniu Ziemi zapraszamy dzieci z rodzicami na kreatywne warsztaty rodzinne z cyklu „Upcykling dla każdego”! Na zajęciach wykonamy kolorowe wiosenne kwiaty z wytłoczek po jajkach. Kwiaty uformują dekoracyjny stroik, który będzie ozdobą każdego wnętrza. Upcykling to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu z rodziną, a także na danie drugiego życia przedmiotom codziennego użytku. Podczas warsztatów dzieci nauczą się, jak z prostych materiałów, takich jak wytłoczki po jajkach, stworzyć oryginalną dekorację.

Miejsce: Wypożyczalnia 142, ul. Powstańców Śląskich 126
Zapisy: 22 569 71 60

Podziel się / Udostepnij na: