Aktualności

Stwórzmy wspólnie etiudę inspirowaną filmem „MIŚ”

16 września rozpoczynamy cykl 12 międzypokoleniowych warsztatów animacyjno-filmowych. Ich uczestnicy i uczestniczki zrealizują krótką filmową etiudę, dla której inspiracją będzie ostatnia scena z filmu Stanisława Barei “Miś”, nakręcona na terenie bemowskich Glinianek Sznajdra.  

W czasie wspólnej pracy członkowie i członkinie grupy będą zastanawiać się, jaka jest obecnie kondycja dziedzictwa oraz treści zawartych we wspomnianej scenie. Będzie ona punktem wyjścia i inspiracją do nakręcenia jej współczesnej wersji, uwzględniającej dzisiejsze wyzwania i dylematy.

W czasie 3-miesięcznego procesu twórczej pracy warsztatowej międzypokoleniowy zespół opracuje i stworzy wspólnie film, łącząc naukę podstaw warsztatu filmowego z integracją środowiskową i edukacją społeczno-psychologiczną, a w rezultacie – wpisując się w nową historię Bemowa.

Miejsce: Czytelnia nr XVII, ul. Powstańców Śląskich 17
Data: soboty w godzinach 13:00-16:00 (start 16/09/2023)
Zapisy: Łukasz Kamiński, e-mail: lukasz@mowmistudio.com . Ważne: podczas zgłoszenia prosimy o odpowiedź na 3 pytania: 1/ Dlaczego chce Pan/Pani wziąć udział w zajęciach? 2/ Czy uczestniczył/a Pan/Pani w innych zajęciach z filmu? 3/ Czy tworzy Pan/Pani swoje filmy?

Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023 współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Podziel się / Udostepnij na: