Aktualności

„Mistrz Promocji Czytelnictwa” – wyróżnienie dla naszej biblioteki!

Z dumą i radością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała wyróżnienie w konkursie MISTRZ PROMOCJI CZYTELNICTWA 2023, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Nagrodę odebrała Anna Fiszer-Nowacka, dyrektorka biblioteki, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Mistrz Promocji Czytelnictwa to konkurs, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa. Do 2008 r. organizowała go Polska Izba Książki, od 2009 r. został włączony do programu działań SBP. Konkurs ma za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

Gratulujemy wyróżnienia również Bibliotece Publicznej im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz wszystkim nagrodzonym instytucjom.

Ponadto miło nam jest poinformować, że Nagrodą Naukową SBP im. Adama Łysakowskiego została wyróżniona książka „Marketing w działalności bibliotecznej”, w której znaleźć można rozdział o budowaniu społeczności wokół marki biblioteki w social mediach, przygotowany przez Sylwię Kabałę-Prawecką z Działu Promocji biblioteki.

Monografia ta liczy 1072 strony i została opracowana przez zespół 52 wybitnych specjalistów z zakresu bibliotekoznawstwa. Bardzo się cieszymy, że na rynku pojawiło się prawdziwe kompendium wiedzy na temat badań i praktyk marketingowych w instytucjach kultury.

Podziel się / Udostepnij na: