Nagroda im. Kierbedziów

W tym roku specjalne kolegium Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego przyznało nagrodę w kategorii „Praca z czytelnikiem” naszej Bibliotece. Nagrodę odebrała dyrektorka bemowskiej Biblioteki Anna Fiszer-Nowacka.

Nagroda im. Kierbedziów została ustanowiona przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy w 2005 r. na cześć fundatorów jej zabytkowej siedziby. Jej laureaci to współcześni “Kierbedziowie” – osoby i instytucje (biblioteki) szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz książki i czytelnictwa oraz zasłużone dla rozwoju bibliotekarstwa na Mazowszu.