Podsumowanie 2023 roku w liczbach

Odkrywajcie z nami różnorodność działań i projektów, jakie bemowska biblioteka zrealizowała w 2023 roku. Liczby są naprawdę imponujące!

Warsztaty i spotkania:

W ciągu 12 miesięcy minionego roku w naszych placówkach odbyło się aż 200 warsztatów, 40 teatrzyków (w tym pacynkowych i Kamishibai) oraz 74 spotkania w ramach akcji „Biblioteczka w walizeczce” i „Mobilny Bibliotekarz”. Ponadto 143 uczestników wzięło udział w wakacyjnej akcji „Podróżuj z biblioteką” w Wypożyczalni nr 142.

Projekty Funduszu Edukacji Kulturalnej:

Biblioteka z powodzeniem zrealizowała dwa projekty z Funduszu Edukacji Kulturalnej. W ramach obu programów odbyło się 20 spotkań, w których uczestniczyło łącznie 165 osób. To dowód na to, że placówki nie tylko pełnią funkcję czytelniczą, ale także kulturalną i edukacyjną.

Projekty Budżetu Obywatelskiego 2023:

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 zrealizowaliśmy wiele inicjatyw mających na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych i edukacyjnych społeczności lokalnej. Zakupiliśmy 4 623 książek do naszych, 531 pozycji literatury obcojęzycznej dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz 963 e-booków, audiobooków i filmów. Ponadto, w ramach jednego z realizowanych projektów zorganizowaliśmy cykl bezpłatnych korepetycji, z których skorzystało 320 uczniów z bemowskich szkół podstawowych.

Wolontariat w liczbach:

Wolontariat w naszej bibliotece działa bardzo prężnie. W ubiegłym roku 120 wolontariuszy uczestniczyło w piknikach i imprezach plenerowych, działało w 7 placówkach biblioteki, uczestniczyło w 3 projektach finansowanych przez „Ochotników Warszawskich” i zrealizowało aż 5 filmów promujących wolontariat.

Biblioteka to nie tylko miejsce dla Czytelników, to przede wszystkim serce kulturalnej aktywności na Bemowie. Liczby potwierdzające osiągnięcia ubiegłego roku robią ogromne wrażenie i dowodzą, że czytelnictwo i kultura są żywe, a biblioteka odgrywa kluczową rolę w ich rozwijaniu. To właśnie dzięki takim inicjatywom społeczność zyskuje nie tylko dostęp do bogatej oferty kulturalnej, ale także przestrzeń do osobistego rozwoju i spotkań międzypokoleniowych. Nasza biblioteka to miejsce, które naprawdę inspiruje i tworzy społeczność z pasją.