Aktualności

Spotkanie autorskie z Karolem Brodackim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Karolem Brodackim, autorem książki “Aleksja”.

Wydarzenie odbędzie się 13 września br. o godz. 17:30 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 142, przy ul. Powstańców Śląskich126.

O książce:

Więź między siostrami jest jedną z najbardziej trwałych, solidnych, silnych… Co jednak, gdy bliskie sobie dziewczynki, a później już kobiety, są niczym ogień i woda: różnią się od siebie niemal we wszystkim i mają w życiu zupełnie odmienne cele oraz priorytety? Gdy nie mogą – mimo najszczerszych chęci – osiągnąć upragnionego porozumienia? Powieść Aleksja opowiada właśnie o takiej skomplikowanej relacji: to historia dwóch sióstr, które bardzo się kochają, pragną się nawzajem wspierać, ale jednocześnie nie są w stanie przezwyciężyć własnych słabości i zawalczyć o swoje szczęście. Ponadto muszą zmierzyć się z niespodziankami, jakie przygotował dla nich los, będących poniekąd próbą dla ich więzi, sprawdzianem siostrzanej miłości. Czy podołają wszystkim wyzwaniom, pokonają czyhające na nie liczne niebezpieczeństwa i na przekór wszystkiemu odnajdą tak ulotne i nieosiągalne dotąd dla nich szczęście? A może – za sprawą trudnych doświadczeń – zaczną dostrzegać wyjątkowość łączącej je więzi? Niełatwej, ale na tyle silnej, by poświęcić dla niej wiele… a może i więcej. Wszystko.

Karol Brodacki

Karol Brodacki od urodzenia mieszka w Warszawie. Edukację zakończył na szkole średniej. Osobiste życiowe doświadczenia zainspirowały go do zajęcia się pisaniem, które pozwala mu się wypowiedzieć, wykrzyczeć wszystko to, co go boli i cieszy. Najciekawsza jego zdaniem w pisaniu i czytaniu własnych tekstów jest możliwość zrozumienia stworzonych przez siebie bohaterów i motywów ich działania. Jak mówi o sobie sam – jego największą wadą i jednocześnie zaletą jest prawdomówność. Zawsze i w każdej sytuacji stara się być sobą.

Podziel się / Udostepnij na: