Aktualności

Spotkanie autorskie z Piotrem Goszczyckim

7 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy do Wypożyczalni nr 38 na spotkanie autorskie z Piotrem Goszczyckim, poetą, pisarzem, blogerem, a także… fanem Polskich Kolei Państwowych. Z autorem porozmawiamy m.in. o jego ostatniej książce „Opowieści Kasjera”.

O książce:

„Opowieści Kasjera” to prawdziwe historie ludzi, których spotykamy w okienkach kas – na dworcach, w dyskontach, w piekarniach czy bankach. Bohaterowie tych opowieści dzielą się z autorem, a ostatecznie z czytelnikiem i czytelniczką książki anegdotami, refleksjami i osobistymi wspomnieniami. Ciągły kontakt z klientem, ich cierpliwość, uprzejmość i wyrozumiałość, umiejętność rozmowy to podstawa ich pracy. „Opowieści Kasjera” to interesująca podróż przez polską rzeczywistość lat 90. po czasy współczesne.

O autorze:

Piotr Goszczycki – z zawodu Mistrz Piekarnictwa. 25 lat zawodowego życia związany był z piekarnictwem, obecnie pracuje jako kasjer. Jest najmłodszym członkiem Totus Tuus przy parafii św. Patryka w Warszawie oraz wolontariuszem w Stacji Muzeum. Od kilku lat jest audytorem w konkursie na Dworzec Roku. 
Zadebiutował w 2001 roku tomikiem: „Kwartet Polnych Świerszczy”. Jego ostatnie książki to tomik wierszy „Chlebna podróż” (2015), zbiór listów: „Listy z Wielkopolski” (2016) oraz zbiór wywiadów: „Rozmowy u św. Patryka” (2022).

Autor prowadzi także blog „Literacka PKP-Jazda”, gdzie promuje dobre książki i kolej. Ustanowił 9 rekordów w podróżowaniu pociągami na jednym bilecie. Ostatnio za 26 zł przejechał 730 km w ciągu doby korzystając z autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów po aglomeracji warszawskiej

Podziel się / Udostepnij na: