Aktualności

Spotkanie autorskie z Iwonną Buczkowską

Zapraszamy na spotkanie muzyczno-autorskie z Iwonną Buczkowską. Odbędzie się ono 25 kwietnia br. o godz. 18:00 w Wypożyczalni nr 28 przy ul. Konarskiego 6. Będzie i lirycznie i satyrycznie.

IWONNA BUCZKOWSKA jest autorką wierszy, opowiadań i dramatów. Do swoich tekstów układa muzykę i śpiewa. Pisze zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest laureatką konkursów literackich (poezja, proza, dramat) i piosenki autorskiej. Jej ostatnio wydane tomiki dla dorosłych to: „Brzydkie myśli” oraz „Gry i gierki”. Dla dzieci napisała m.in. książeczki: „O Doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”, „Pluszowy Zajączek” („Książka Roku 2019 w kategorii dla najmłodszych” na portalu Granice.pl) i „Nowe przygody Pluszowego Zajączka”.

Iwonna Buczkowska jest członkinią Związku Autorów i Kompozytorów Polskich ZAKR. Potrzeba pisania ujawniła się u niej w dorosłym życiu. Najpierw pisała teksty piosenek, potem spróbowała sił w śpiewaniu, w końcu zaczęła układać melodie. W 2021r została laureatką „Złotej piątki” Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Oprócz wierszy, tekstów piosenek i opowiadań pisze też dramaty. Najnowsza sztuka: „Co za czasy”, która zwyciężyła w konkursie na jednoaktówkę inspirowaną utworami Aleksandra Fredry, była w 2023 roku wystawiona w Krakowie.

Wstęp wolny. 

Podziel się / Udostepnij na: