Aktualności

Walentynki w bibliotece

W lutym w bemowskiej bibliotece zapanuje walentynkowa aura. Zbliża się popularne Święto Zakochanych, zobaczcie, co na tę okazję przygotowali dla Was nasi bibliotekarze i nasze bibliotekarki.


Literacka bratnia dusza

Jeśli jesteś miłośnikiem lub miłośniczką literatury i chcesz poznać kogoś o takich samych zainteresowaniach, by wspólnie rozmawiać o losach swoich ulubionych postaci lub twórczości ważnych dla Ciebie autorów – załoga Wypożyczalni 143 chętnie Ci w tym pomoże! Zostaw swój anons, a my umieścimy go w naszym specjalnym „Kurierze Walentynkowym”, którego wydanie od 12 lutego będzie mógł przeczytać inny Czytelnik/Czytelniczka. A już 14 lutego zapraszamy zarówno nadawców , jak i wszystkich zainteresowanych anonsami na wspólne spotkanie w naszej Wypożyczalni!  Zachęcamy do poszukiwania literackich bratnich dusz!

Przyjmowanie anonsów 1 – 9 lutego.

Termin spotkania 14 lutego, godz. 18:00

Miejsce przyjmowania anonsów i spotkania: Wypożyczalnia nr 143, ul. Sternicza 98


Randka z książką i walentynkowa fotobudka

Od 5 do 14 lutego zapraszamy do Wypożyczalni nr 142 przy Powstańców Śląskich 126 na „Randkę z książką”. Wypożycz jedną książkę, a drugą dostaniesz w prezencie. Będzie też fotobudka z romantycznymi gadżetami – przyjdź, zrób sobie zdjęcie i wyślij je swojej Walentynce!


Przekaż odrobinę miłości na Walentynki…

Od 7 do 14 lutego w Wypożyczalni nr 114 (Powstańców Śląskich 17) Czytelniczkom i Czytelnikom będą rozdawane serduszka, by zapisali na nich miłe słowo, jakie powiedzieliby komuś, kogo kochają. 14 lutego każda osoba wypożyczająca książki bądź inne zasoby biblioteczne będzie mogła wylosować serduszko z miłą wiadomością od innego Czytelnika bądź Czytelniczki.


Moja Walentynka – warsztaty plastyczne

W Wypożyczalni nr 141 na warsztatach plastycznych wykonacie urocze kartki walentynkowe, idealne do podarowania komuś bliskiemu. Zapraszamy dzieci (od 4 r.ż.), młodzież i dorosłych. Termin: 8 lutego, godz. 17:30. Zapisy: 22-400 41 37 (na tydzień przed zajęciami).


Zakochana Sternicza

Na Sterniczej, w Wypożyczalni nr 143, bibliotekarki pomogą każdemu, kto będzie chciał przygotować samodzielnie miły walentynkowy podarunek dla bliskiej osoby. Zapraszamy 13 lutego w godz. 10:00-17:00.


Kocham swoją bibliotekę za…

W  Walentynki, 14 lutego, w placówce na Chrzanowie (Wypożyczalnia nr 141) będą czekały karteczki w kształcie serca – do zapisania na nich, za co się kocha bibliotekę i podzielenia się swoim ukochanym tytułem książki/filmu. Wszystkie serduszka przypniemy na specjalnie przygotowanej tablicy. 


Pudełko-serduszko na drobiazgi – warsztaty walentynkowe

Wypożyczalnia nr 29 przy ul. Konarskiego 6 zaprasza wszystkie dzieci na walentynkowe spotkanie, podczas którego będą tworzyć pudełeczka w kształcie serduszka na drobiazgi. Będziemy także czytać literaturę tematyczną. Termin: 14 lutego, godz. 17:00. Wstęp wolny.


„Ulep sobie miłość” – walentynkowe warsztaty plastyczne – serce z masy solnej

Wypożyczalnia nr 113 organizuje rodzinne warsztaty, podczas których będzie można ulepić serce z masy solnej, pomalować je i ozdobić dekoracyjnymi dodatkami. Na warsztaty zapraszamy dzieci (7-13 lat) z rodzicem/opiekunem. Warsztaty odbędą się 14 lutego o godz. 17:30 w przestrzeni Wypożyczalni nr 142 przy ul. Powstańców Śląskich 126. Zapisy: 507 217 762.


Różne oblicza miłości

Wypożyczalnia nr 119 na Dzień Walentego zaplanowała ekspozycję książek „Różne oblicza miłości”. Czytelnicy i Czytelniczki odwiedzający tego dnia placówkę będą mogli wybrać sobie przypinkę lub magnes z napisem „miłość” w różnych językach.


Walentynkowe serca – warsztaty szydełkowania

W MAL-u Spotykalnia-Bibliotece Sąsiedzkiej wydziergamy na szydełku włóczkowe serduszka-przywieszki do breloczka na klucze. Będzie to miły walentynkowy upominek dla bliskiej sercu osoby. Termin: 14 lutego, godz. 17:00. Zapisy: 506 875 269 (od 6 lutego w godz. 10.00-16.00). Liczba miejsc ograniczona.

Podziel się / Udostepnij na: