Wizyta wiceprezydent Renaty Kaznowskiej w bibliotece

Renata Kaznowska – wiceprezydent m.st. Warszawy wraz z Burmistrz Bemowa Urszulą Kierzkowska i Piotrem Kobierskim zastępcą burmistrza Dzielnicy Bemowo odwiedzili dziś Punkt Zdalnej Nauki dla młodzieży ukraińskiej w naszej Czytelni Naukowej nr VIII przy Konarskiego 6.

Gospodarzem spotkania była dyrektor biblioteki Anna Fiszer-Nowacka.

– Cieszę się z powstania punktu wspierającego dzieci i młodzież ukraińską, dzięki któremu będą mieli możliwość kontynuowania nauki w formie zdalnej, zwłaszcza ci, którzy nie dysponują własnym sprzętem komputerowym – podkreśliła Wiceprezydent Kaznowska.

Punkt Zdalnej nauki dla młodzieży ukraińskiej przy Konarskiego 6 działa od 19 kwietnia br. Jest w nim dostępny sprzęt komputerowy dla uczniów kontynuujących naukę online w szkole funkcjonującej w ukraińskim systemie oświaty. Stanowiska komputerowe są dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 15:30. Ponadto, po nauce zdalnej zorganizowane zostały dla chętnych uczniów bezpłatne lekcje języka polskiego.

Informacje o zapisach znajdują się na naszej stronie, o szczegóły można również zapytać naszych bibliotekarzy.