12. edycja akcji „Narodowe Czytanie”

Serdecznie zapraszamy do udziału w 12. edycji akcji „Narodowe Czytanie”.

Wydarzenie odbędzie się 3 września 2023r. podczas pikniku „Bemowo Sportowo i Kulturalnie” przy hali OSiR Bemowo (ul. Obrońców Tobruku 40). Przy stoisku bibliotecznym w godzinach 14:30-17:30 będziemy czytać fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

W akcję wspólnego czytania włączą się także przedstawiciele bemowskiego samorządu, członkowie Młodzieżowej Rady Dzielnicy oraz bemowscy wolontariusze.

W powieści Orzeszkowej przyroda stanowi nie tylko ważne tło wydarzeń, ale staje się niemal równoprawną bohaterką akcji. Dlatego właśnie natura będzie motywem przewodnim towarzyszących wydarzeniu warsztatów. Ich uczestniczki i uczestnicy będą mogli stworzyć roślinną zakładkę do książki, staropolski zielnik na ścianę oraz świecę z wosku pszczelego, a także zawiązać kolorowy snopek.

Dla młodszych uczestników dodatkową atrakcją będzie kolorowanie wielkoformatowych kolorowanek zainspirowanych nadniemeńską przyrodą