Kim jesteśmy

Książka to podróż,
a nasza biblioteka jest miejscem, gdzie każda podróż się rozpoczyna

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której każdy, niezależnie od wieku, pochodzenia czy zainteresowań, znajdzie swoje miejsce. Książki, kultura, edukacja – to trzy filary, na których opieramy nasze działania.

W naszej bibliotece dążymy do stworzenia środowiska inspirującego do nauki, refleksji i rozwoju. Pragniemy, aby nasza przestrzeń naturalnie wzbudzała pragnienie zanurzenia się w świat literatury. Wierzymy, że dzieląc się pasją do książek, możemy realnie wpływać na rozwój społeczności i jej członków.

Nasza działalność wykracza daleko poza wypożyczanie zbiorów. To także bogata oferta kulturalno-edukacyjna skierowana do dorosłych, dzieci i młodzieży. Organizujemy lekcje biblioteczne, konkursy, wernisaże, przedstawienia teatralne, warsztaty i wiele innych wydarzeń kulturalnych. Dzięki temu nasza biblioteka staje się miejscem spotkań, wymiany myśli i doświadczeń.

Książki, kultura, edukacja
Te trzy wartości są fundamentem
naszej biblioteki. Tworzymy bogaty
księgozbiór oraz różnorodne
aktywności kulturalno-edukacyjne
z myślą o wszystkich naszych
Czytelnikach, bez względu na wiek.

Nasze biblioteki to miejsca, gdzie literatura spotyka się z edukacją, rozwijaniem pasji i międzyludzkimi spotkaniami. Zawsze mamy czas na rozmowę i wymianę myśli. Naszym celem jest sprostanie oczekiwaniom mieszkańców Warszawy poprzez organizację warsztatów, wernisaży, konkursów, przedstawień teatralnych i wielu innych atrakcji.

Wsłuchujemy się w potrzeby naszych Czytelników, poszerzając naszą ofertę. Słuchać to rozumieć, a na zrozumieniu i byciu razem zależy nam najbardziej.
Nasza biblioteka to miejsce, gdzie każdy Czytelnik jest ważny. Tworzymy przestrzeń, w której każdy może rozwijać swoje pasje, zdobywać wiedzę i spędzać czas w inspirującym otoczeniu. Oferujemy szeroką gamę zasobów – od klasycznej literatury po nowoczesne media, od cichych czytelni po dynamiczne warsztaty.

Naszym priorytetem jest tworzenie warunków, w których Czytelnicy czują się docenieni i wspierani. Organizujemy różnorodne wydarzenia, które mają na celu rozwijanie zainteresowań, pobudzanie kreatywności i wspieranie ciągłego rozwoju. Nasze programy edukacyjne i kulturalne są zaprojektowane tak, aby angażować i inspirować każdego, kto przekracza próg naszej biblioteki.