Media o nas 2022

Dialog kultury polskiej z ukraińską

W październiku i listopadzie w MAL Spotykalnia realizowany będzie projekt „Z literaturą mi do twarzy”. Jego celem jest wzajemne poznanie kultury polskiej i ukraińskiej.

W ramach projektu zorganizowane zostaną spotkania dzieci z obu krajów, na których nauczą się wierszy, przysłów i powiedzeń, elementów sztuki i muzyki ludowej. Na kolejnych spotkaniach poznają literaturę − jej historię i twórców zarówno polskich jak i ukraińskich. Po zakończeniu projektu planowane są dalsze spotkania z literaturą dla dzieci i pisarzami, co prowadzić ma do produkcji podcastów i etiud filmowych.