Aktualności

Dzień bibliotekarza i bibliotek

Promują czytelnictwo oraz integrują mieszkańców. 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Wydarzenie otwiera cały tydzień poświęcony tym placówkom.

W tym roku Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. To czas w którym odbywają się liczne spotkania literackie, konferencje naukowe oraz konkursy czytelnicze.

O szczególnej roli placówek bibliotecznych mówiła w „Poranku z Radiem Warszawa” dyrektor Biblioteki Publicznej w stołecznej Dzielnicy Bemowo Anna Fiszer-Nowacka.

– Rolą biblioteki jest też przypominanie gatunków literackich, które w jakimś stopniu przepadają na rynku czytelnictwa, bo są wypierane przez nowych autorów i nowe trendy. To jest miejsce społeczne, w którym spotkamy się, spędzamy czas, rozmawiamy – powiedziała Anna Fiszer-Nowacka.

Z okazji tygodnia bibliotek placówka na Bemowie przygotowała wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

– Na Bemowie mamy m.in. „Tydzień Reportażu” w wypożyczalnia przy ul. Konarskiego 6, „Gry międzypokoleniowe”, „Wymarzone podróże dla dzieci i młodzieży”, „Z książką za pan brat”. To są różnego rodzaju atrakcje i wydarzenia, najczęściej dla dzieci, ale mamy te z spotkania dla dorosłych – dodała Anna Fiszer-Nowacka.

Szczegółowy program wydarzeń zaplanowanych na ten tydzień na Bemowie dostępny jest na stronie: bibliotekabemowo.pl

Podziel się / Udostepnij na: