Aktualności

Mamy pierwszy książkomat na Bemowie

Potrzebujesz odebrać lub zwrócić wypożyczoną książkę wieczorem lub w weekend? Dzięki nowemu książkomatowi wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bemowskiej biblioteki. Już dziś można wypożyczyć i oddać lekturę z jej zasobów. Książkomat jest dostępny całodobowo, 7 dni w tygodniu.

Urządzenie jest usytuowane obok Pływalni Pingwin (OSiR Bemowo) przy ul. Oławskiej 3A. Zawiera 43 skrytki na materiały biblioteczne. Użytkownik ma możliwość podglądu stanu swojego konta bibliotecznego. Może zamówić wybrany tytuł, odebrać materiały, a następnie zwrócić wypożyczone z każdej bemowskiej placówki materiały.

Największą zaletą tego książkomatu jest to, że sam w sobie stanowi nową placówkę – bezobsługową. Czyli nie jest taki, jak w innych bibliotekach – powiązany z określoną placówką. To fantastyczne rozwiązanie dla naszych użytkowników – z radością podkreśla dyrektor bemowskiej biblioteki Anna Fiszer-Nowacka, która 8 lutego wraz z burmistrz Dzielnicy Bemowo Urszulą Kierzkowską testowały książkomat.

W niedalekiej przyszłości planowane jest wdrożenie nowych funkcjonalności.

Podziel się / Udostepnij na: