Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia. To dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto ma na celu promowanie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W tym roku hasło przewodnie obchodów tego dnia brzmi „Jestem książką, przeczytaj mnie”. Zapraszamy do naszych placówek na wydarzenia związane z Dniem Książki dla Dzieci.

02 /04/2024, 17:30
Autorka i ilustratorka od kuchni
Skąd autor czerpie inspiracje, jak powstają pomysły do książek, jak wyglądają szkice i oryginały ilustracji? W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Karolina Lijklema, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poprowadzi spotkanie autorskie i warsztaty. Dzieci zobaczą narzędzia, za pomocą których powstały ilustracje w książkach i zobaczą, jak ilustratorka szkicuje i rysuje na żywo. Uczestnicy poznają proces pracy pisarza i ilustratora. Prowadząca pokaże, jak wygląda książka, gdy zjeżdża z prasy drukarskiej i co się z nią dzieje zanim trafi do księgarni, do biblioteki i na naszą półkę. Dzieci otrzymają wybrany fragment tekstu Karoliny Lijklema i na karcie pracy zatytułowanej „Szkicownik ilustratora” stworzą własną ilustrację. Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat.

Miejsce: Wypożyczalnia 29, ul. Konarskiego 6
Zapisy: 509 533 476

02/04/2024, 17:30
Tworzymy własną książkę!
Wypożyczalnia 143 zachęca najmłodszych czytelników do wspólnego świętowania Dnia Książki dla Dzieci. Z tej okazji zapraszamy na warsztaty, w trakcie których bibliotekarze wraz z uczestnikami będą tworzyć własny, niepowtarzalny egzemplarz książki. Uśmiech i zapał do pracy mile widziane! Zapraszamy dzieci od 8 r.ż. W tym dni szczególnie zachęcamy też do zapoznania się z twórczością Hansa Christiana Andersena.

Miejsce: Wypożyczalnia 143, ul. Sternicza 98
Zapisy: 22 416 94 99