Mini-biblioteka bez ograniczeń. Kolejny książkomat na Bemowie!

Kilka dni temu na Bemowie pojawił się drugi już książkomat. Korzystanie z niego jest wielką wygodą dla czytelników nie tylko ze względu na całodobową dostępność, ale i wdrożoną usługę przewozu zamówionych książek.

Jak działa książkomat?

Książkomat działa praktycznie analogicznie do popularnych paczkomatów. Czytelnik po złożeniu zamówienia na stronie biblioteki czeka, aż książka będzie gotowa do odbioru w książkomacie. Czytelnik zostaje o tym powiadomiony SMS-em przez system biblioteczny. Może odebrać zamówienie z książkomatu za pomocą karty bibliotecznej, loginu i hasła lub aplikacji. Po zastosowaniu jednej z tych opcji, otwiera się skrytka.

Książkomat bez ograniczeń

Książkomat w założeniu stanowić ma integralną placówkę biblioteczną. Aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z niego, zarówno czytelnikom, jak i pracownikom biblioteki, wdrożono usługę przewozu lektur do odbioru. Firma zajmująca się transportem książek w tym roku przewiozła ich już 170 tys.! Mieszkańcy mogą zwracać do książkomatu książki niezależnie od tego w której filii czy książkomacie były wypożyczone. Mogą również zarezerwować z odbiorem w książkomacie aktualnie wypożyczone pozycje.

− Pierwszy książkomat cieszy się ogromną popularnością i jest bardzo wygodny. Na podstawie doświadczeń użytkowników drugie urządzenie przygotowaliśmy tak, żeby był większy, bardziej pojemny (większe skrytki np. na gry planszowe) oraz monitor został wmontowany w taki sposób, aby nie odbijał światła. Dorobiliśmy również daszek i więcej oświetlenia. Zasadniczą różnicą między urządzeniami jest to, że nowy jest prawie dwa razy większy – informuje przedstawiciel Biblioteki Publicznej Dzielnicy w Dzielnicy Bemowo.

Starszy książkomat znajduje się obok Pływalni Pingwin przy ul. Oławskiej 3A. Nowy natomiast przy hali sportowej OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 (wjazd od ul. Pieniążka). Został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na ten rok.