Media o nas 2022

Nowa placówka bezobsługowa

Warszawska biblioteka publiczna na Bemowie uruchomiła pierwszy całodobowy książkomat. Urządzenie, usytuowane obok lokalnej pływalni przy ul. Oławskiej 3A, ma ułatwić czytelnikom dostęp do zbiorów bibliotecznych o każdej porze. Książkomat umożliwia wypożyczenia i zwroty materiałów wypożyczonych z każdej bemowskiej placówki.

Potrzebujesz odebrać lub zwrócić wypożyczoną książkę wieczorem lub w weekend? Dzięki nowemu książkomatowi wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bemowskiej biblioteki. Już dziś można wypożyczyć i oddać lekturę z jej zasobów – zachęcają bibliotekarze.

– Największą zaletą tego książkomatu jest to, że sam w sobie stanowi nową placówkę – bezobsługową. Czyli nie jest taki, jak w innych bibliotekach – powiązany z określoną placówką. To fantastyczne rozwiązanie dla naszych użytkowników – z radością podkreśla Anna Fiszer-Nowacka, dyrektor bemowskiej biblioteki, która 8 lutego wraz z burmistrz Dzielnicy Bemowo Urszulą Kierzkowską testowały książkomat.

W niedalekiej przyszłości planowane jest wdrożenie nowych funkcjonalności.