Aktualności

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bulicz-Kasprzak


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bulicz-Kasprzak, autorką serii „Saga wiejska„.

Wydarzenie odbędzie się 21 września br. o godz. 18:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 38, przy ul. Konarskiego 6.

Wstęp wolny.

Katarzyna Bulicz-Kasprzak,
autorka ponad 19 powieści obyczajowych, urodziła się 20 marca 1976 w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Po ukończeniu tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego podjęła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiowała biologię i polonistykę. Studia polonistyczne kontynuowała na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również roczny kurs scenariuszowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Mieszka i pracuje w podwarszawskim Sulejówku.

Literaturą była zafascynowana od zawsze. Rozmowy o książkach sprawiają jej niesamowitą przyjemność. Każdą wolną chwilę zawsze wykorzystywała by czytać . W roku 2011 wzięła udział w konkursie literackim organizowanym przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia na współczesną powieść obyczajową. Konkurs ten wygrała i kilka miesięcy później do księgarń trafił jej debiut „Nie licząc kota”. Książka podbiła serca czytelniczek.

Pisanie traktuje jak rzemiosło i uważa, że autor, który zdobył pewne doświadczenie ma obowiązek tym doświadczeniem się podzielić. Dlatego od 2012 prowadzi zajęcia dla adeptów pisania w różnym wieku. Autorka wierzy, że człowiek wykształcony powinien nie tylko czytać książki, ale również uprawiać rozmaite formy literackie – pisać poezję, eseje, opowiadania, spisywać wspomnienia. Uważa, że pisanie jest najlepszą forma autoterapii. Dlatego też stworzyła kilka autorskich scenariuszy zajęć pisarskich.

Podziel się / Udostepnij na: