Aktualności

W BB można zamówić książki z dostawą do domu

Biblioteka Publiczna na Bemowie wprowadziła kilka miesięcy temu usługę dla swoich czytelników, zwaną „Książka do domu”. Oznacza to, że można zamówić sobie wybraną pozycję, która następnie zostanie do nas dostarczana.

– Tym razem chcemy ułatwić dostęp do naszego bogatego księgozbioru osobom, które – ze względu na wiek lub niepełnosprawność – nie mają możliwości odwiedzania naszych placówek. To dla Was drodzy Czytelnicy uruchamiamy usługę „KSIĄŻKA DO DOMU” – czytamy w komunikacie.

Usługa przeznaczona jest dla wszystkim osób starszych, które ukończyły 70 lat, a także dla osób, które z powodu niepełnosprawności lub długotrwałej choroby nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do biblioteki. W placówkach bibliotekarze czekają na telefony od zainteresowanych osób lub ich opiekunów.

Jeśli twój stan zdrowia nie pozwala Ci na dotarcie do wypożyczalni, wystarczy, że poinformujesz o tym pracownika biblioteki telefonicznie we wtorek, a już w środę i w czwartek kierowca dowiezie Ci zamówioną lekturę pod wcześniej ustalony adres. W środę i czwartek również zabierane będą wcześniej przeczytane pozycje.

– Przez telefon należy podać numer karty bibliotecznej lub dane niezbędne do jej założenia, adres, pod który książka ma być dostarczone oraz jej tytuł. Dzwoniący mogą oczywiście liczyć na pomoc w wyborze lektury – czytamy dalej.

Dzięki projektowi wypożyczysz książki zarówno w wersji papierowej, jak i audioboki.

Biblioteki oferujące usługę „Książka do domu”:

  • Czytelnia nr XVII, ul. Powstańców Śląskich 17, tel. 22 666 17 69 (audiobooki).
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 114, ul. Powstańców Śląskich 17, tel.506 875 176 (książki).
  • Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29, ul. Konarskiego 6, tel. 22 665 95 88 (audiobooki).
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 38, ul Konarskiego 6, tel. 22 665 95 92 (książki).
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 113, ul. Powstańców Śląskich 108A, tel. 22 405 39 51 (książki, audiobooki).
  • Wypożyczalnia dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży nr 119, ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28C, tel. 22 304 82 80 (książki, audiobooki).
  • Punkt Biblioteczny, ul. Batalionów Chłopskich 87, te. 22 400 41 37 (książki).

Podziel się / Udostepnij na: