Wyniki głosowania w budżecie obywatelskim w Warszawie

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie. W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

Czas na zestawienie projektów po głosowaniu w budżecie obywatelskim w Warszawie na Bemowie!

8 projektów, opiewających na łączną kwotę ponad 400 tys. zł, w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie będzie realizowanych w obrębie naszej biblioteki.

Dzięki Twojemu głosowi, wsparcie otrzymały następujące projekty:

✔️ Zakup książek do placówek bemowskiej biblioteki

✔️ Literatura obcojęzyczna dla dorosłych, dzieci i młodzieży do bemowskiej biblioteki

✔️ Zakup e-booków, audiobooków i filmów dla czytelników bemowskiej biblioteki

✔️ Zakup gier planszowych dla dzieci młodzieży i dorosłych do Biblioteki

✔️ Bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży w Bibliotece na Bemowie

✔️ Bezpłatne warsztaty dla dzieci wyrażania emocji poprzez sztukę

✔️ Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

✔️ Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży szkolnej na Bemowie

13 lipca poznaliśmy zwycięskie projekty 9. edycji budżetu obywatelskiego. Transmisję z gali ogłoszenia wyników można obejrzeć tutaj.

Dziękujemy autorom i autorkom pomysłów za zaangażowanie i promocję swoich propozycji wśród mieszkańców. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom i mieszkankom Warszawy za wszystkie oddane głosy!