Zabawki i pomoce naukowe

Zadbaj o rozwój swojego dziecka.

Do dwóch bemowskich placówek bibliotecznych zostały zakupione pomoce i zabawki Montessori oraz pomoce edukacyjno-terapeutyczne używane w ramach Metody Krakowskiej. W katalogu znajdują się wyczerpujące opisy korzystania z materiałów wraz z instruktażem filmowym.

O pomocach i metodzie Montessori, które mają służyć optymalnemu rozwojowi dziecka, można znaleźć wiele pozytywnych opinii.

Takie kreatywne materiały znajdują się już w Wypożyczalni nr 119 przy gen. Pełczyńskiego 28c. Zaś w Punkcie Bibliotecznym nr 141 przy Batalionów Chłopskich można wypożyczyć pomoce terapeutyczne używane w Metodzie Krakowskiej. Za jej twórczynię uważa się prof. dr hab. Jagodę Cieszyńską. To terapia neurobiologiczna stymulująca wszystkie funkcje poznawcze dziecka. Jej podstawowym założeniem jest naśladowanie kolejnych etapów rozwoju dzieci zdrowych w celu ustalenia programu ćwiczeń dla dzieci z zaburzeniami genetycznymi i rozwojowymi.

Zachęcamy do korzystania z naszych nowych zasobów!