Aktualności

Zapis zdalny – Biblioteki na Bemowie

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy jako pierwsza w Polsce wprowadza do swojej oferty możliwość zdalnego zapisu. Wykorzystując opcję potwierdzenia danych w trybie video zachęca do dołączenia do grona jej czytelników.

W obecnej sytuacji właśnie poprzez tą inicjatywę Biblioteka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą korzystać ze zbiorów on-line, a muszą zostać w domu. Baza bibliotecznych zasobów on-line jest stale powiększana o nowe audiobooki oraz e-booki. Zachęcamy wszystkich, którzy szukają alternatywnych możliwości użytkowania zbiorów Biblioteki, do zdalnego zapisu.To idealne rozwiązanie dla osób, które tęsknią za nowymi książkami, czytają na czytnikach, smartfonach/tabletach lub lubią słuchać audiobooków, a nie miały do tej pory karty bibliotecznej.

Usługa dostępna jest od 20 kwietnia 2020 roku. Nie wprowadzone zostają żadne ograniczeń dotyczące miejsca zamieszkania czytelnika – musi on jedynie posiadać dowód osobisty. W przypadku dzieci zapisywanych przez rodziców procedura zapisu działa podobnie.

Zapis zdalny – krok po kroku:

1. Czytelnik wchodzi na stronę biblioteki www.bibliotekabemowo.pl
2. Wprowadza do formularza dostępnego na stronie dane adresowe oraz swój numer telefonu i przesyła je, potwierdzając, że zapoznał się z regulaminem.
3. Na podany numer telefonu czytelnik otrzymuje wiadomość SMS zawierającą w treści TOKEN.
4. Po prawidłowym wprowadzeniu TOKENa zapisujący się zostaje poinformowany, żeby oczekiwał połączenia Google Duo (połączenia video) z numeru: 506 875 176 (zawsze tego samego).
5. Podczas video sesji bibliotekarz poprosi o okazanie dowodu osobistego – spisze z niego numer PESEL oraz imię i nazwisko czytelnika.
6. Po wprowadzeniu przez bibliotekarza danych do systemu czytelnik otrzyma SMS z danymi do logowania na swoje nowo utworzone konto biblioteczne i może już wypożyczać e-booki oraz e-audiobooki.

Podziel się / Udostepnij na: