Galeria

Obejrzyj zdjęcia z wydarzeń w naszych placówkach

W naszej bibliotece odbywają się warsztaty, wernisaże oraz zajęcia związane z kulturą i edukacją – zarówno dla dorosłych, młodzieży,
jak i dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy.

2024

„Idź i nie patrz” - fotografie Pawła Zacharewicza to kolekcja osobistych obserwacji współczesnego miasta, miejsca w którym żyje się szybciej, konsumuje więcej i czuje gorzej. Uwalniające od nadmiaru bodźców fotografie odwracają ten schemat i zamieniają niepokojące siedliska antropogenicznej triady w przestrzeń namysłu.

Prezentowany projekt to minimalistyczny wgląd w miejsca, które umykają uwadze, ale pozostają zakorzenione w świadomości jako istota każdej metropolii. Ich niezauważalność jest prostą konsekwencją skrzętnie pielęgnowanej i zarazem znienawidzonej zwyczajności, a możliwość dostrzeżenia tego, co niezwykłe, pojawia się dopiero wtedy, gdy patrzenie ustąpi miejsca odczuwaniu.

Paweł Zacharewicz jest studentem filozofii i absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się filozofią języka oraz tym, jak pojęcia funkcjonują w świecie. W fotografii dąży do unikania dosłowności oraz oczywistości, umożliwiając w ten sposób ciągłą rekonstrukcję i reinterpretację obrazu. Chętnie eksperymentuje zarówno z formą, jak i techniką, zamieniając zwykłe obiekty w zagadkowe abstrakcje.

 

Poprzednie lata